Se zvýšenou opatrností a odpovědností dál poskytujeme služby
15. března 2020 Archiv článků

Se zvýšenou opatrností a odpovědností dál poskytujeme služby

V pátek 13. 3. 2020 se sešlo vedení poličské Charity, aby reagovalo na situaci v souvislosti s vyhlášenými opatřeními proti šíření koronaviru. Z preventivních důvodů od 16. 3. 2020 zavřelo rovoz Denního stacionáře a AC dílen. Ostatní střediska dál slouží potřebným.

"Kromě nařízeného uzavření denních stacionářů jsme se rozhodli zároveň uzavřít i provoz AC dílen. Také do nich dochází klientela, která má vedle mentálního postižení často přidružené další zdravotní handicapy a případná nákaza by pro ně mohla být značně ohrožující," řekla vedoucí charitních služeb pro mentálně postižené Jaroslava Trmačová. "Víme, že o tyto klienty se mohou postarat jejich rodiny, že nezůstanou bez pomoci. Pracovníkům můžeme po nějakou dobu přidělovat náhradní práci," dodala. 

Od pondělí až do odvolání se rovněž zavírá obchod Fimfárum. Příjem věcných darů do charitního obchůdku omezen není, pouze prosíme dárce, aby je nenosili do Fimfára. Nově je od Vás převezmeme každý pracovní den od 8 do cca 15 hodin v Charitních domech II. nebo III. Budeme Vám vděčni, když na nás přes současnou výjimečnou situaci při jarním třídění věcí nezapomenete a něco pro nás do obchůdku připravíte. Až se vše vrátí do normálu, určitě vaše dary ve Fimfáru použijeme a nabídneme zákazníkům.

V týdnu od 16. do 20. 3. 2020 bude částečně omezena činnost Občanské porady, neboť poradenskou činnost bude zajišťovat jedna poradkyně, další dva poradci ji budou poskytovat telefonicky. Ostatní služby zůstávají beze změny. To je důležitá informace hlavně pro klienty Charitní pečovatelské služby a Osobní asistence a zdravotních služeb Charitní ošetřovatelská služba a Domácí hospic sv. Michaela. V těchto střediscích jsme pouze upravili interní provoz tak, aby se vzájemný kontak zdravotních sester a pečovatelek mezi sebou co nejvíce omezil. Zároveň prosíme klienty těchto služeb, aby jakékoliv podezření v souvislosti s možnou nákazou koronavirem v jejich domácím a blízkém prostředí okamžitě hlásili vedoucím služeb, pokud možno ještě před návštěvou pečovatelky nebo zdravotní sestry.

Tatáž prosba o okamžitém informování vedoucí platí rovněž pro Otevřené dveře, Šanci pro rodinu a Centrum náhradní rodinné péče. Zde však provoz služeb umožňuje o něco málo větší prevenci než výše uvedené terénní služby pečovatelské a zdravotní. 

S výrazně zvýšenou opatrností a odpovědností nás pracovníků Charity i vás, klientů, pacientů a rodinných příslušníků  budeme dál poskytovat služby tak, aby se dostaly zejména k vám, kdo je i přes přísná omezující opatření nezbytně potřebujete.