Corale OK - benefice OK

Pěvecký sbor z žambereckého gymnázia CORALE, vedený sbormistryní Ivou Mimrovou, se při sobotním benefičním koncertu Oblastní charity Polička (konal se 4. 11. 2017 v kostele svatého Jakuba v Poličce) trefil posluchačům do černého.

Před diváky zcela zaplněným kostelem svatého Jakuba sbor rozpálil atmosféru svou nevídanou mladistvou energií, takže od samého začátku, při amerických gospelech a černošských spirituálech podupávala nejedna noha pod lavicí. Jejich věrohodné volání, ba úpění k Bohu, při výtečně provedené Malé jazzové mši od B. Chilcota, se v podobě mrazení zarylo posluchačům snad až k samé okostici. A autorské písně Víti Troníčka, kytaristy CORALÍ a zároveň frontmana a zpěváka známé pardubické folkové skupiny Marien, svými texty zasely semínka k přemýšlení o společnosti a lidstvu samotném. Jednoduše, koncert se velmi vydařil.

Vyjádřeno v číslech, chrámovou loď zaplnilo více než 250 posluchačů. Na vstupném, které bylo charitně nízké, (činilo 85 Kč), se vybralo 16 320 Kč. Dvacet čtyři firem z Poličky a blízkého okolí na benefici přispělo částkou 113 500 Kč. Suma sumárum, na Dům pro charitu- na jeho nejnutnější opravy a splácení úvěru souvisejícího s jeho pořízením, se vybralo téměř 130 000 Kč

"Děkujeme CORALÍM, které pro nás vystoupily zcela zadarmo. Děkujeme všem našim sponzorům za to, že jich neubývá, ale výše jejich sponzorských darů každoročně stoupá. A děkujeme všem, kdo do kostela přišli. To oni společně s CORALEMI vytvořili skvělou atmosféru, na kterou budeme dlouho rádi vzpomínat. Za toto všechno jsme velmi vděčni," řekla Markéta Šafářová, ředitelka pořádající organizace.  

Štěpánka Dvořáková

Generální sponzoři F

sponzoři F