Startem adventní doby na Poličsku je charitní výstava S vůní vanilky. Návštěvníkům se otevřela v pátek 29. listopadu 2019 v předvečer prvního adventního víkendu letos už po třinácté.

Opět se těšila mimořádnému zájmu návštěvníků. Odhadem se jich v Charitním domě I. za 9 hodin vystřídalo na 600. A co hostům nabídla? Především vřelé přijetí a přívětivou atmosféru. Vždyť hosté byli vítáni a provázeni už od samého příchodu.

Pastvu pro oči - velmi originální výzdobu, tentokrát v duchu obilí - připravili pracovníci AC dílen a Denního stacionáře se svými klienty. Trochu poučení a milé zábavy vnesli do programu hosté, kteří v jednotlivých místnostech předváděli pozapomenutá řemesla. Například pan Krejčí z Pekárny Borová hovořil o domácím pečení chleba, paní Kmošková ukazovala, jak předkové zpracovávali  zbytek po vymláceném obilí - pletla ošatky ze slámy. Pan Žák zaujal pletením košíčků a paní perníkářka zdobením perníčků. Třešničkou na dortu byli už tradičně páni faráři, kteří se na adventní téma zaměřují pokaždé z jiného úhlu pohledu. Tentokrát mluvili o Betlému jako domu chleba a dotýkali se tak potřeby člověka jak po pokrmu pro tělo, tak pro duši.

Neupřeli jsme samozřejmě návštěvníkům ani možnost drobného nákupu. Spoustu prodejních výrobků - originálních, ojedinělých a nápaditých - připravily AC dílny a Denní stacionář, a to včetně adventních věnců a stolních dekorací. Byl o ně obrovský zájem, takže se takřka vyprodaly ještě před skončením výstavy.

Co říci závěrem? Snad jen: "Podívejte se do fotogalerie. Uvidíte, o čem hovoříme. A těšíme se, že za rok to bude opět S vůní vanilky, kterou zahájíme advent," vzkazuje vedoucí AC dílen a Denního stacionáře Jaroslava Trmačová.