Stopy zůstanou
8. července 2020 Články

Stopy zůstanou

Nejskloňovanějším jménem v Oblastní charitě Polička bylo v posledních dnech krásné ženské jméno Štěpánka. Ovšem tentokrát mělo trochu příchuť smutku a nostalgie. Štěpánka Dvořáková, dlouholetá zástupkyně ředitele, po patnácti letech velkého nasazení a obětavé práce odchází ...

Štěpánka Dvořáková svou profesní zdatností i citlivým vnímáním byla oporou charitnímu konání na mnoha úrovních. Nejen profesní zdatností ale i velkým srdcem, kterého velký kus v charitě jistě, obrazně řečeno nechává. Jak se říká stopy zůstanou ... a tady budou hluboké, nesmazatelné, nezaměnitelné. Rozlučkové odpoledne se ale rozhodně neneslo na smuteční vlně. Štěpánka se do charitního díla a tak i do veřejného prostoru, do životů mnoha lidí, ať už pracovních kolegů či charitních klientů a jejich rodin, propsala natolik silně a smysluplně, že je opravdu na co v dobrém a s úsměvem vzpomínat. Nostalgii převýšila dobrá nálada, milá setkání, přátelská pohoda, spousta úsměvů, květiny, dárky a nechyběla ani veršovaná přání kolegů. Štěpánka byla nevyčerpatelnou pokladnicí nápadů, skvělou koordinátorkou, kolegyní a důkazem toho, že charitní práce není stojatá voda, ale ve společnosti pevně ukotvený, funkční, živý organismus, jehož smyslem a cílem je být nablízku tam, kde je třeba.       

Každá velká životní změna znamená nejen "zavření" jedněch dveří, ale i otevření nových. Ze srdce Ti, Štěpánko, do dalšího osobního i profesního života přejeme, aby ty Tvoje nové dveře byly dokořán otevřené a za nimi Boží požehnání, vlídná cesta, pevné zdraví, dobří lidé, hodně sil, také radosti a naplnění z práce ... zkrátka vše dobré. 

A za vše, co nám v Oblastní charitě Polička zanecháváš, VELKÉ DÍKY ...   

Marcela Vraspírová