Aktuality

Podzimní kampaň Den Charity nabízí program pro malé i velké
23. září 2021 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Podzimní kampaň Den Charity nabízí program pro malé i velké

Pěší a cyklistickou pouť, dny otevřených dveří, výstavy i další zajímavý program pro všechny generace připravily Charity v našich regionech k letošnímu Dni Charity. Na těchto akcích se lidé také dozví více o charitních službách a mohou si i vyzkoušet zdravotní pomůcky. „Den Charity je také poděkováním našim dárcům, dobrovolníkům, zaměstnancům, a všem, kteří nám pomáhají pomáhat,“ říká ředitelka hradecké Diecézní charity Aneta Maclová. Podzimní celostátní kampaň pořádá Charita Česká republika u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. 9.), zakladatele a patrona moderní charitní práce.

Ředitelské setkání v Poličce
19. září 2021 Aktuality

Ředitelské setkání v Poličce

Při příležitosti dokončení rekonstrukce budovy na ul. Vrchlického čp. 10 jsme do Poličky pozvali kolegy z celé Královehradecké diecéze. 

Zemřela MUDr. Milena Černá, předsedkyně Evropské sítě proti chudobě v ČR
17. září 2021 Charita Česká republika

Zemřela MUDr. Milena Černá, předsedkyně Evropské sítě proti chudobě v ČR

„Naučila jsem se v životě, že důležitější je dávat než dostávat. Člověk, který tak uvažuje, pocítí, jak zázračně funguje kruh dávání a braní. Vyšší režie je daleko účinnější než ta lidská a mnoho přání se nám splní dřív, než pro to něco uděláme. Můžeme se tak zbavit úzkostí, které náš život provázejí. Prosadíme-li svá přání za každou cenu, pocítíme naopak nejčastěji svoji vlastní ubohost.“

Doběhli jsme Jarmila Běhoděje
16. září 2021 Články

Doběhli jsme Jarmila Běhoděje

     Letošní třetí ročník Běhu Jarmila Běhoděje se uskutečnil po roční pauze v náhradním termínu a to 11. září 2021 v areále chovatelů za Pivovarem.   Byli jsme rádi, že to bylo vůbec možné /covidová doba/ a že jsme mohli strávit příjemné odpoledne ve sportovním duchu ...  

Nebeská aukce - Cool v mém srdci
16. září 2021 Články

Nebeská aukce - Cool v mém srdci

     Nebeská aukce - 2. ročník našeho benefičního online projektu - probíhala od 1. do 10. září 2021. V rámci aukce dražitelé z řad veřejnosti vydražili 46 z 94 krásných výtvarných prací. Díla se vydražila za celkovou cenu 26.480,- Kč.  Od 20. září do 29. října 2021 bude v Městské knihovně Polička probíhat výstava aukčních prací a některá díla ještě bude možné zakoupit. Ze srdce děkujeme všem účastníkům Nebeské aukce za jejich podíl na krásné výsledné částce, která se může během výstavy ještě navýšit a která významnou měrou podpoří naši nejdéle trvající charitní službu (od roku 1992) - původně Domácí péči dnes Charitní ošetřovatelskou službu.   

DarujmeCZ
12. září 2021 Články

DarujmeCZ

Darujme.cz je největší platformou pro online darování v České republice. V roce 2020 pomohli 789 organizacím a obcím získat dary v hodnotě více než 232 milionů Kč. Děkujeme, že pomáháte s námi. Oblastní charita Polička se této platformy účastní se dvěma projekty, které připravila na podporu charitních služeb a tedy klientů poličského i širšího regionu, kteří služby využívají. Dovolte nám tyto projekty představit: