S vůní vanilky v obrazech

S vůní vanilky v obrazech

Adventní výstava S vůní vanilky, kterou každoročně zve Oblastní charita Polička návštěvníky do svých prostor v Charitním domě I.., má nevyčerpatelnou studnici nápadů.  

Letos se bude konat v pátek 1. prosince 2017 od 8 – 17 hodin a ponese se na tematické lince „Svatá rodina v obrazech“.

Co tedy můžete při její návštěvě čekat? Tradičně naše vřelé uvítání a osobní péči o to, abyste se u nás cítili dobře. Dále prostory slavnostně vánočně vydekorované, tentokrát s výstavkou obrazů s náboženskou tématikou, dokumentující malířské techniky v průběhu času.

Opět pro Vás otevřeme a řemeslně oživíme tři dílny. V jedné se seznámíte s dovedností výroby skleněných vitráží, v další můžete obdivovat zručnost keramika a třetí obsadí páni faráři. Pohovoří o malířství a o tom, jak se promítalo do zobrazování křesťanské vánoční tématiky. Jak už jste zvyklí, výklady ve všech dílnách účinkující hbitě přizpůsobí věku a rozumovým schopnostem konkrétních návštěvníků, takže komentář bude pochopitelný pro děti i dostatečně náročný pro dospělé.

Určitě nebudou chybět drobnosti k zakoupení: medové věcičky od medařů, perníkářčino sladké pokušení a spousta originálních dárkových drobností vyrobených v AC dílnách a Denním stacionáři. Pokud advent slavíte s adventním věncem a chcete podpořit poličskou Charitu, můžete ho si vybrat a koupit u nás.

Zajišťujeme sociální služby, pořádáme výstavy, děláme sbírky, sháníme peníze, abychom Charitu rozvíjeli. Jednou za rok však na všechno zapomeneme. Zastavíme se a uspořádáme S vůní vanilky. „Je to radost pro nás. Při její přípravě vždy myslíme na Vás. Chceme, aby se Vám líbila. Výstava má být totiž takovým naším poděkováním Vám všem, kdo máte Charitu rádi a pomáháte jí,“ řekla Jaroslava Trmačová, vedoucí pracovníků AC dílen a Denního stacionáře, kteří adventní výstavu připravují. „Těšíme se na Vás!“

Štěpánka Dvořáková

 

Podpořte nás