Prague Cello Quartet zazářil

Prague Cello Quartet zazářil

Diváky nacpaný kostel sv. Michalea v Poličce nechtěl čtveřici violoncellistů propustit. Brilantním interpretačním uměním, proloženým trefnými "hláškami", quarteto uhranulo dospělé i děti.

Příjemná, noblesní, ale také vtipná a empatická čtveřice hudebníků představila v blíže nespecifikovaném programu široký záběr: díla od klasiků české i světové hudby až po muziku moderní muzikálovou, operní a filmovou. Svými neotřelými uvaděčskými vstupy dokázali připravit posluchače na náročnější kousky, a poté je odměnili známými melodiemi. V kostele tak vedle Letu čmeláka N. R. Korsakova nebo Dvořákovy Humoresky zazněly i ústřední hudební náměty z filmů Jammes Bond, Missie či Vinnetou, nebo Barcelona F. Merkuryho.

Dvěstětřicet platících diváků, včetně velmi hojné účasti sponzorů, si jednoznačně přišlo na své. Ačkoliv se v poměrně malém kostele trochu tísnili, nakonec ocenili blízký kontakt s účinkujícími, jež přinesl snad samá pozitiva. Hodinu a půl se za zdi kostela šířily salvy smíchu provázené bouřlivým potleskem: Střídaly je chvíle soustředěného ticha a zvuku brilantních tónů naplňujících chrámovou loď.

Posluchači odcházeli spokojeni, interpreti si vystoupení i odezvu diváků také velmi chválili, takže spokojen může být rovněž pořadatel. Oblastní charita Polička proto děkuje Prague Cello Quartetu, sedmi generálním a dvaceti ostatním sponzorům za rekordní podporu 138 000 Kč a divákům. Ti na vstupném zaplatili 22 650 Kč, čímž rovněž přispěli k benefičnímu účelu. Za získané peníze buď výměníme topení nebo okna v Charitním domě IV., podle toho, co dříve vypoví službu.   

Ještě jednou: " VŠEM VELKÝ DÍK!"

Sponzoři

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás