Otevřené dveře v Bolešíně

Otevřené dveře v Bolešíně

Čtrnáct klientů a čtyři pracovníci střediska Otevřené dveře pro lidi s duševním onemocněním Oblastní charity Polička strávili víkend od 2. do 4. června 2017 na rekondičním pobytu v Bolešíně.  

Odpočinek, pohoda, rozhovory a navazování přátelských vztahů, to byla náplň prvního červnového víkendu Otevřenýcvh dveří. Ubytovací areál je pro to jako stvořený, protože se nachází v krásném a klidném prostředí, nabízí dostatek  prostoru, a také venkovní bazén, který by v tomto ročním období bylo hřích nevyužít. Proto už páteční odpoledne proběhlo v rytmu střídání koupání, proloženého vycházkou na vyhlídku Hraběcí stolek. Večer pak suita patřičně oslavila narození Viktorky Lejhancové, dcerky jedné ze sociálních pracovnic střediska.

V sobotu skupina, která se přesouvala čtyřmi charitními auty, navštívila hrad Pernštejn, poobědvala v restauraci v Kunštátu, aktivizovala se ve smyslové zahradě v Rudce a ochladila v tamní jeskyni uprostřed blanických rytířů. Po návratu do Bolešína následoval opět odpočinek u koupaliště a večerní oheň s buřty, kytarou a zpěvem...

V neděli část účastníků vyrazila na mši svatou do Olešnice a po návratu do oběda ještě všichni společně stihli procházku okolo polovypuštěné vírské přehrady. Po oběd následovalo balení, popovídání o tom, jak se komu víkend líbil a příjemně unaveni se všichni vydali zpět na cestu domů.

Štěpánka Dvořáková

IMG_20170603_103250IMG_20170603_152410

Podpořte nás