Markéta Šafářová, ředitelka Oblastní charity Polička, odchází

Markéta Šafářová, ředitelka Oblastní charity Polička, odchází

Naše dlouholetá respektovaná a pracovníky, klienty a lidmi oblíbená a profesionálně velmi schopná ředitelka Oblastní charity Polička Markéta Šafářová se rozhodla podat rezignaci na post ředitelky. Toto nám, zaměstnancům Charity, ke svému odchodu napsala.

Milí pracovníci Charity,

chtěla bych vám všem oznámit, že jsem se rozhodla rezignovat na funkci ředitelky OCHP. Předpokládám, že je pro vás tato zpráva nečekaná, proto bych vám ráda sdělila hlavní důvody.

Hned na začátku bych chtěla vyvrátit možné spekulace, že končím z důvodu změn ve vedení Diecézní charity. K mému rozhodnutí došlo již koncem loňského roku – vzhledem k situaci  na DCH HK jsem však byla nucena posečkat s oznámením rezignace až na novou ředitelku.

Hlavním důvodem ukončení mého působení ve vedení Charity je jednoduše únava a potřeba změny. Jako ředitelka funguji už 15 let, snažila jsem se dát Charitě maximum se svých schopností a vloh – nyní však cítím, že už nemám potenciál a sílu vést Charitu dál, že nastal čas, aby kormidlo převzal člověk, který bude mít nový elán, chuť a energii.

Chtěla bych vám předat naději – že vše dobře dopadne a do čela nastoupí dobrý a vstřícný ředitel, který vám bude schopen zajistit to, co potřebujete.

Pro mě jste největší radostí byli vy – pracovníci Charity na všech pozicích - nikdy jsem nemusela pochybovat o vašich schopnostech, nastavení a zápalu do charitní práce. Vy dáváte Charitě podobu, kterou má, a já s pokorou děkuji za vše, co se nám společnými silami, s Boží pomocí, podařilo za ta léta vykonat.

Mé působení coby ředitelky bude ukončeno k 30. 6. 2019. V Charitě však zůstanu - jako sociální pracovník ve středisku Šance pro rodinu. Budeme se tedy i nadále občas vídat, i když v jiných rolích.

Věřím, že přijmete tuto moji zprávu s pochopením. Děkuji.

Markéta Šafářová

  • Na post ředitele/ky Diecézní katolická charita Hradec Králové vypsala výběrové řízení.
  • Podrobnosti najdete ZDE.
Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás