Benefice se stěhuje do kostela sv. Michaela

Benefice se stěhuje do kostela sv. Michaela

Čtveřice violoncellistů Prague Cello Quartetu si 3. listopadu od 17 hodin při benefičním koncertu Oblastní charity Polička bude muset poradit s listopadovým chladem a pořadatelé zase s prostorem. Z důvodu oprav kostela sv. Jakuba se totiž letošní ročník koná v kostele sv. Michaela v Poličce v podstatně menším a také o trochu studenějším.

„Nicméně, ať jsou podmínky jakékoliv, letos nově zveme posluchače první listopadovou sobotu do poličského kostela na hřbitově. Posílíme místa k sezení v lodi i na kůru, aby si ti, kdo přijdou, pohodlně užili večer s Petrem Špačkem, Janem Zvěřinou, Janem Zemanem a Ivanem Vokáčem z PCQ,“ slibuje ředitelka pořádající organizace Markéta Šafářová a zároveň vyzdvihuje interprety, o nichž je v širokých uměleckých i laických kruzích známo, že umí diváky pořádně nadchnout. Všichni jsou totiž bezkonkurenčními sólisty, a zároveň spolu dohromady dokáží vytvořit skvělý soubor.

 Prague Cello Quartet vystoupí s programem, jenž je i pro samotné pořadatele záhadou. Prozradili pouze, že budou hrát díla autorů: A. L. Webera, A. Dvořáka, P. I. Čajkovského, F. Merkuryho a dalších, ale přesně ještě nevědí co, protože výběr skladeb podřídí až na místě samém náladě posluchačů. Pro hosty je to tedy výzva, neboť spolu s interprety mohou sami pro sebe koncert utvářet.

Koncert je opět benefiční. Šestadvacet sponzorů, z toho 7 generálních, poskytlo na jeho konání a především na benefiční účel bezmála 140 000 Kč. Vstupenky, které se budou prodávat jednu hodinu před koncertem přímo v kostele, stojí 200 Kč, pro děti a důchodce budou za polovic. Za získané prostředky chce Oblastní charita Polička vyměnit buď topení, nebo okna ve stavebně nejstarším charitním domě čp. 10, který stojí na křižovatce ve Vrchlického ulici v Poličce - symbolicky, přímo proti vchodu na hřbitov s Michalským kostelem, kde se již třináctý charitní benefiční koncert koná.  

Štěpánka Dvořáková

Děkujeme sponzorům benefice

Sponzoři

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás