Sestry poskytující domácí péči žádají ministra Vojtěcha o zastání

Sestry poskytující domácí péči žádají ministra Vojtěcha o zastání

Sestry domácí péče se ve středu 1. května v 11 hodin vypraví před budovu ministerstva zdravotnictví a stromy před ním ovážou červenými mašlemi. Tímto gestem se ve Svátek práce obracejí na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a žádají jej o zastání. Opakovaná jednání ukazují, že zdravotní pojišťovny se k této důležité a velmi efektivní části veřejného zdravotnictví, která se nachází ve vleklé krizi, chtějí dál chovat nespravedlivě. Sestry domácí péče jsou od loňského srpna ve stávkové pohotovosti a červené mašle se staly jejím symbolem.

Markéta Šafářová, ředitelka Oblastní charity Polička, odchází

Markéta Šafářová, ředitelka Oblastní charity Polička, odchází

Naše dlouholetá respektovaná a pracovníky, klienty a lidmi oblíbená a profesionálně velmi schopná ředitelka Oblastní charity Polička Markéta Šafářová se rozhodla podat rezignaci na post ředitelky. Toto nám, zaměstnancům Charity, ke svému odchodu napsala.

Marie a její Šimon Cyrénský

Marie a její Šimon Cyrénský

Narodila se rok před pražským jarem a byla příslibem jara i pro své rodiče, neboť přišla na svět s desetiletým odstupem od svých dvou sourozenců. Dostala jméno Maruška a svůj život spojila s malebným městem Polička. Nikdo tehdy před dvaapadesáti lety netušil, jak těžký ponese kříž. 

Charitní domácí péče je v ohrožení, zdravotní pojišťovny nám svazují ruce

Charitní domácí péče je v ohrožení, zdravotní pojišťovny nám svazují ruce

Diecézní charita Hradec Králové a její regionální Charity se také připojují k prohlášení Charity ČR, Asociace domácí péče a České asociace sester, které požaduje spravedlivé ohodnocení zdravotních sester v domácí péči ze strany zdravotních pojišťoven.

Domácí péče v ohrožení

Domácí péče v ohrožení

Představte si, že si u vás někdo objedná práci. Vy ji odvedete kvalitně, včas a v plném rozsahu. Vyúčtujete ji – a poté se dozvíte, že dostanete zaplacené jenom tři čtvrtiny. Připadá vám to správné a spravedlivé?

Sestry domácí péče nechtějí být novodobými otrokyněmi!

Ilustrační snímek Lubomír Kotek

Tak tu máme zase MDŽ. Vzpomínáme na odvahu amerických žen, které vyšly do ulic s transparenty, aby si vybojovaly volební právo. Jistě řeknete, to už je více než stoletá historie. Ovšem ne tak úplně. Právě se několik tisíc sester pracujících v agenturách domácí zdravotní péče v naší, České republice, chystá protestovat proti novodobému zotročování. „Za poctivou práci chceme slušné platy,“ zní od sestřiček stále hlasitěji.

Naše "děti"

Naše "děti"

V našem městě je potkáváte každodenně. Jsou nepřehlédnutelní svou jinakostí – lidé s mentálním postižením. Docházejí k nám do Oblastní Charity do Denního stacionáře nebo AC dílen, bydlí zde v chráněných bytech provozovaných Domovem na zámku nebo doma s rodinou. Žijí mezi námi a naštěstí se tomu už vůbec nedivíme.

Občanská poradna nově v Bystrém

Občanská poradna nově v Bystrém

Vážení čtenáři, od 1. 4. 2019 otevíráme ve městě Bystrém nové kontaktní místo Občanské poradny (středisko Oblastní charity Polička). Každou středu tam budeme mít pro zájemce otevřeno od 13,00 do 16,00 hodin na adrese Bystré, náměstí Na podkově 68 (2. poschodí multifunkčního domu).

Táta Novák

Táta Novák

Zimní slunce prozářilo povzbudivě místnost, dívám se oknem ven. Za chvíli se objeví pan Novák. Skončí směnu v továrně a přijde si popovídat o tom, co dál. Pár let po padesátce, šest dětí, žije s rodinou v hospodářské usedlosti na vysočině. Dělá mu starosti syn Toník. Zatím ho nevyhodil z domu, ale mnoho k tomu neschází.

Krize trvá. Domácí péči opouštějí sestry – kvůli nízkým platům

Ilustrační snímek

Poskytovatelé domácí péče a zdravotní pojišťovny nenašli řešení kritické situace.Napětí trvá, zdravotní sestry odcházejí z domácí péče na lépe placená místa v nemocnicích. Poskytovatelé domácí zdravotní péče a zdravotní pojišťovny ani na čtvrté schůzce nenašli shodu.