Sociální pracovník do střediska Šance pro rodinu

Zařízení: Charitní dům III.
Místo výkonu: Poličsko
Typ vztahu: Plný úvazek
Nástup: od ledna 2018
Výběrové řízení: Ano
Kontaktní osoba: Bc. et Bc. Pavel Šimon

Oblastní charita Polička

vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

sociální pracovník ve středisku Šance pro rodinu

 Náplň práce:

  • přímá sociální práce s rodinou terénní formou (převážně v jejich domácnosti)
  • příprava a psaní individuálních plánů, zápisů a příslušných zpráv
  • spolupráce při přípravě a aplikaci vnitřních předpisů a postupů (dle standardů kvality sociálních služeb a standardů SPOD)
  • komunikace a spolupráce s úřady, školami a jinými odborníky
  • každodenní řízení motorového vozidla

Požadujeme:

  • min. VOŠ sociálního, sociálně pedagogického či sociálně charitativního oboru
  • schopnost přijmout poslání a vize církevní organizace
  • znalost zákona o sociálně právní ochraně dětí
  • osobní či pracovní zkušenost s prací s dětmi v rodině výhodou
  • komunikativnost, organizační schopnosti, spolehlivost, empatii, otevřenost
  • schopnost zvládat zátěžové a stresové situace
  • časovou flexibilitu – práce je především v odpoledních hodinách
  • schopnost samostatného rozhodování a práce v týmu
  • uživatelskou znalost práce na PC (Word, Excel, Outlook)
  • řidičský průkaz skup. B – aktivní řidič
  • trestní bezúhonnost

Nabízíme:

  • zajímavou a různorodou práci převážně v terénu
  • pružnou pracovní dobu
  • možnost podporovat rodiny a děti v obtížné životní situaci
  • pravidelné individuální a skupinové supervize
  • možnost seberealizace a osobního rozvoje
  • podporu dalšího vzdělávání v oblasti práce s rodinou a dětmi

Nástup možný od ledna 2018.

Motivační dopis, kopie dokladů o dosaženém vzdělání a profesní životopis s uvedením kontaktů na sebe zasílejte prosím poštou na adresu: Oblastní charita Polička, Vrchlického 22, 572 01 Polička, nebo e-mailem: pavel.simon@pol.hk.caritas.cz,

do 20. 10. 2017.

Vybraní zájemci budou pozváni k přijímacímu pohovoru.

Další informace o nabízené pozici poskytne uchazečům: Bc. Pavel Šimon, vedoucí služby Šance pro rodinu, tel. 733 676 736.