Týden otevřených dveří v obrazech III. den

Dům pro Charitu

20. 5. 2015 slavnostní požehnání prostor a oficiální uvedení budovy do provozu

Kdybychom chtěli, tohle bychom nenaplánovali.

Až s jednodenním zpožděním jsme se ze staré kroniky, na niž nás upozornila jedna z klientek, dozvěděli, že na den přesně před deseti lety se v poličské Charitě odehrála podobně významná událost. Dne 20. 5. 2005 byl slavnostně vysvěcen první dům Charity - Denní stacionář ve Vrchlického ulici čp. 22.

O deset let poděli v podobném scénáři Dům ve Vrchlického ulici požehnal Mons. Josef Suchár, prezident Diecézní charity Hradec Králové. O účelu a budování domu pohovořila ředitelka Oblastní charity Polička Markéta Šafářová, zdravici pronesl starosta města Jaroslav Martinů a slavnostní přípitek ředitel Diecézní charity Hradec Králové Jiří Stejskal.

Přítomni byli: Otakar Klepárník, mecenáš poličské Charity, Martina Černíková, vedoucí odboru sociálních věcí, páni faráři Miloslav Brhel a Milan Romportl a řemeslníci, kteří se významně podíleli na opravě domu: instalatér Stanislav Lejhanec, elektrikář Pavel Popelka a malíř Jiří Křivka.

Pozvání přijala také řada kolegů ředitelů ze spřátelených Charit: Charita Litomyšl, Svitavy, Moravská Třebová, Nové Hrady, Ústí nad Orlicí, Třebechovice pod Orebem a Kutné Hory.

Podpořte nás